SKLEP INTERNETOWY

Nasza firma oferuje usługę regeneracji wodomierzy wszelkiego rodzaju średnic z najswieższą legalizacją.Ponadto oferujemy ekspertyzę oraz naprawę i legalizację po sprawdzeniu i indywidualnych oględzin wodomierza.

CZYM JEST LEGALIZACJA?


Legalizacja wodomierza jest to procedura, dzięki której właściciel urządzenia może mieć pewność, że działa ono prawidłowo. Legalizacja wodomierza to przegląd, który trzeba przeprowadzać co 5 lat w punktach wyznaczonych przez Prezesa Głównego Urzędu Miar. Po sprawdzeniu i uznaniu urządzenia za sprawne, otrzyma ono specjalne oznaczenie. Jest to tak zwana cecha legalizacji. Może mieć ono różną formę, na przykład naklejki, wypalonego symbolu lub oznaczenia umieszczonego na plombie.
Legalizacja jest ważna przez 5 lat, jednak może ona utracić swoją ważność. Dzieje się tak w sytuacji, gdy wodomierz lub cecha legalizacji ulegną uszkodzeniu lub urządzenie przestanie spełniać obowiązujące wymagania prawne. Obowiązkiem właściciela jest wtedy wymiana lub ponowna legalizacja wodomierza.

 CZYM JEST REGENERACJA?

Po pięcioletniej  eksploatacji  wodomierze można poddać regeneracji, która obejmuje następujące czynności:

  1. Rozmontowanie wodomierza
  2. Ocenia stanu technicznego elementów wodomierza
  3. Oczyszczenie korpusu i części wodomierza (piaskowanie)
  4. Wymiana części zakwalifikowanych do złomowania
  5. Wymiana zużytych części liczydła i jego wyzerowaniu
  6.  Montaż podzespołów wodomierza do przygotowanego korpusu
  7.  Skompletowanie gotowego korpusu i liczydła wodomierza

Zregenerowany wodomierz, zostaje przekazany na stanowisko wstępnego sprawdzenia szczelności oraz regulacji wskazań tak żeby spełniał wymogi metrologiczne sprecyzowane w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 8 stycznia 2008r. ustalone dla legalizacji wtórnej jak i pierwotnej. W ten sposób przygotowane wodomierze zgłaszane są do Obwodowego Urzędu Miar w celu ich ponownej legalizacji przez oddelegowanego urzędnika.
Każdy wodomierz po regeneracji posiada na plombie ołowianej wybity numer np.26 oznaczający ważność legalizacji oraz Numer Urzędu Miar.

Konta​kt:

Firma: Termabud Tomasz Ćwiertnia
ul. Ostródzka 23
54-116 Wrocław

tel.71/3540887
tel.71/3411523
tel.71/7571046
biuro@termabud.eu
GG 10527163

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek 8:00 - 17:00

Formularz kontaktowy: